5 واقعیت درمورد تاثیر رنگ چشم در سلامتی شما!

از مواردی که رنگ چشم در آنها تاثیرگذار است، می توان به تاثیرآن در بروز بعضی از بیماریها، کاهش درد و حتی میزان اعتماد به یک فرد اشاره کرد. تحقیقات اخیر ارتباط بین رنگ چشم و سلامتی در بدن ما را نشان می دهد.

تفاوت بین رنگ چشم تیره و روشن :

دختر با رنگ چشم قهوه ای

از چشم ها چیزهای زیادی میتوان فهمید : مانند آنچه که فرد احساس یا فکر می کند، و یا اینکه راست یا دروغ می گوید – و یا حتی در مورد سلامتی بدن وا نواع بیماری هایی که ممکن است به آن دچار شویم. بر خلاف باورهای رایج، تنها دو ژن – یکی برای چشم های آبی و یکی برای چشم های قهوه ای وجود ندارد، بلکه 12-13 ژن مختلف درتعیین رنگ چشم و سایرعملکردهای درونی بدن تاثیرگذاراست.

  1. بیماریهایی که از آنها رنج می برید

تحقیقات انجام شده در گذشته نشان می دهد که رنگ چشم ما ارتباط مستقیمی با بیماری هایی مانند دیابت، ملانوم یا همان تومور سیاه رنگ روی پوست و پیسی دارد . افراد چشم آبی کمتراز بیماری پیسی رنج می برند _وضعیتی که در آن رنگدانه قهوه ای در بخش های خاصی از بدن از بین می رود ولکه های سفید روی پوست ایجاد می کند.

افراد ی که دارای چشم هایی با  رنگ های مختلف هستند، به عنوان مثال یکی قهوه ای و دیگری آبی ، ممکن است مبتلا به بیماری های مختلف مانند سندرم هورنر وآب سیاه باشند. علاوه بر این، افرادی که مبتلا به دیابت پیشرفته  هستند ممکن است رنگ چشم تیره تری داشته باشند.

 

  1. شخصیت شما

تحقیقات انجام شده در استرالیا برروی 366 شرکت کننده نشان داده است که افراد با چشمان روشن تمایل بیشتری به رقابت دارند و کمتر درگیراحساساتِ همدلانه، دوستانه و سخاوتمندانه میشوند.

ممکن است بنظر اغراق آمیز بیاید،ولازم است که تحقیقات بیشتری انجام شود، اما محققان ادعا می کنند که این تاثیر شاید بخاطرعقیده اجدادمان درگذشته باشد : هزاران سال پیش، اجداد شمالی-اروپایی ما فکر می کردند که افراد چشم آبی جذاب ترودرنتیجه برای ازدواج  ایده آل ترهستند و همین امر باعث شده است که افراد چشم آبی امروزه حس رقابت بیشتری داشته باشند.

 

  1. راه مقابله با درد

برخی از دانشمندان ادعا می کنند که رنگ چشم درمیزان  درد تاثیرگذاراست. اخیراً مطالعه ای که برروی 58 زن صورت گرفته، نشان داده است که، زنان با رنگ چشم روشن درهنگام زایمان درد کمتری نسبت به زنان با رنگ چشم تیره تر دارند. این زنان نه تنها درد فیزیکی کمتری را تجربه کردند، بلکه استرس،نگرانی و افکار منفی کمتری هم داشتند.

همچنین مطالعات نشان داده است که رنگ چشم در میزان مصرف الکل نیز تاثیردارد؛ افراد با رنگ چشم روشن نسبت به افراد با رنگ چشم تیره الکل بیشتری می توانند مصرف کنند.

 

  1. ژنتیک

چشم رنگی آبی

در سال 2008 دانشمندان کشف کردند که همه افراد چشم آبی یک ارتباط ژنتیکی مستقیم با مردی که حدود6000 -10000 سال پیش جهش ژنتیکی داشته است، دارند. تا آن زمان همه انسان ها رنگ چشم قهوه ای داشتند. جهش ژنتیکی روی ژن  اُ سی ای 2 تاثیر گذاشته است و توانایی ملانین درتولید رنگ قهوه ای را کاهش داده است، که منجربه تولید رنگ آبی شده است.

اگررنگ چشم شما آبی است، جدّی مشترک با همه افراد چشم آبی دارید.

 

  1. چقدرمی توان به شما اعتماد کرد

آیا افراد با رنگ چشم تیره بیشتر از افراد با رنگ چشم روشن قابل اعتمادند؟ محققان می گویند که افراد با رنگ چشمان قهوه ای، به میزان قابل توجهی بیش از افراد با چشمان آبی قابل اعتماد ترهستند. با این حال، میزان اعتماد با فرم صورت فرد نیزمرتبط است. نه تنها رنگ چشم ،بلکه ویژگی های صورت نیز در اعتماد به فرد نقش دارد.

منبع: interestingthings

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.