آموزش کوک کردن گیتار بدون تیونر و مترونوم!

حتما برایتان پیش آمده که سر کلاس آموزش گیتار، مربی تان دستگاهی را درآورده و با آن، مشغول به تنظیم صدای سیم های گیتار یا به اصلاح، کوک کردن گیتار می شود. این دستگاه مترونوم یا تیونر نام دارد و وظیفه اش، دریافت فرکانس های هر سیم گیتار است. تیونر یا مترونوم، با مقایسه بین صدای تولیدی سیم های گیتار و فرکانس های ثبت شده درون حافظه اش، به آموزگار شما میگوید که فرکانس صدای ایجاد شده پایین تر یا بالا تر از حد استاندارد تعریف شده برای آن سیم است! اما آیا کسانی که تیونر یا مترونوم ندارند هم میتوانند گیتار خود را کوک کنند؟

کوک کردن گیتار بدون تیونر!

بسیاری از افراد حرفه ای با گوشی دادن به صدای هر سیم، می‌توانند بفهمند که فرکانس صدای آن سیم درست است یا خیر، اما ما آنقدر حرفه ای نیستیم تا بتوانیم با گوش دادن به صدای گیتار، متوجه کوک بودن گیتار خود بشویم! پس با ایساتیس همراه باشید تا روش کوک کردن گیتار بدون مترونوم یا تیونر را یاد بگیرید!

برای کوک کردن گیتار بدون دستگاه تیونر، کافیست به یک تلفن هوشمند دسترسی داشته باشید. برای گوشی های آندروید وارد برنامه ی گوگل پلی استور یا بازار شده و به دنبال برنامه ای به نام Guitar tuner می گردیم. زمانی که در قسمت جستجو این عبارت را تایپ کنید، سیل عظیمی از برنامه های کوک کردن گیتار را به شما نشان می‌دهد که پیشنهاد ما به شما، استفاده از برنامه ی Guitar Tuna با لوگوی سبز رنگ هست. همچنین این اپپلیکیشن در اپ استور آیفون نیزر موجود هست.

کوک کردن گیتار
کوک کردن گیتار

روش کوک کردن گیتار!

برای کوک کردن گیتار وارد برنامه شده و سپس سیم های گیتار را به ترتیب کوک می‌کنیم. نشانگر روی صفحه ی موبایل به ما نشان می‌دهد که هر سیم را باید سفت تر کنیم یا شل تر! اگر عقربه ی نشانگر به سمت چپ مایل شد و عدد کمتر را نشان می‌داد، سیم را سفت تر و اگر عددی بیشتر از استاندارد آن سیم را نشان می‌داد، سیم را شل تر می‌کنیم تا جایی که نشانگر در وسط قرار بگیرد.

منبع: تیم تولید محتوای دسکانو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.