هنر ، علم و تکنولوژی ، تاریخ ، پزشکی ، نجوم ، موسیقی و...

کشنده ترین حیوانات جهان!

Rate this post

 

کشنده ترین حیوانات ببر

اگر فکر می کنید که در بالای زنجیره غذایی قرارداریم و حاکم بی چون و چرای زمین هستیم،همچنان طبیعت پر از خطر است و این به این معناست که ما آسیب پذیریم. اگرمی خواهید بدانید که به هنگام بیرون رفتن از خانه، باید از چه موجوداتی دوری کنید، ما به شما ۱۵ نوع از کشنده ترین حیوانات را معرفی می کنیم.

 

۱۵ زنبور

نیش زنبور، نه تنها دردناک است، بلکه خطرناک هم هست. ۵۳ نفر در سال به خاطر آلرژی که براثر نیش زنبور است سالانه جان خود را ازدست می دهند. تا حالا به زنبوری که روی دستتان نشسته توجه کرده اید؟ هوشمندانه ترین کار در این زمان این است که عصبی نشوید وصبر کنید تا پرواز کند و دور شود.

 

۱۴ شیر

پادشاه جنگل بطور متوسط حدود ۷۰ نفررا درسال به کام مرگ می کشاند. و اما خبر خوش اینکه به هنگام خروج از خانه احتمالا با شیر برخورد نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید:  5 حقیقت در مورد چیتا ها

 

۱۳ عروس دریایی

کابوس هر موج سوار و هردریا دوستی، عروس دریایی است که سالانه قاتل بیش از دهها شناگر است. این ماهی حتی اگر کشنده نباشد، دردش واقعا یک مصیبت به حساب می آید.

 

۱۲ ببر

ببر می تواند انسان را در یک چشم بهم زدن از بین ببرد. درسال حدود ۱۰۰ نفر توسط ببر کشته می شوند. جای شگفتی است که این ۱۰۰ نفر چطور در لحظه ی اول با این حیوان ترسناک روبرو می شوند.

 

۱۱ گوزن شمالی

انتظار این یکی را نداشتید! گوزن های شمالی حیوانات وحشی نیستند ولی به هنگام تصادفات مهلک هستند. این حیوانات باعث مرگ حدود ۱۲۰ نفر در سال می شوند.

 

۱۰ سگ

با اینکه سگ ها حیوانات دوست داشتنی و وفاداری هستند، اما خطرناک هم هستند. این حیوانات خانگی حدود ۲۵۰۰۰ نفر را بر اثر هاری می کشند.

بیشتر بخوانید:  چرا پلاسکو فرو ریخت؟

 

۹ بوفالو

هر کدام ازاین حیوانات وزنی حدود ۱٫۵ تن دارند. این به این معنی است که حتی اگرعصبانی هم نشوند بازهم باعث مرگ خواهند بود. دقیقا ۲۰۰نفردرسال

 

۸ فیل

فیلها حیواناتی غول پیکرند، و در بعضی از کشورها روزانه در اختیار انسانند. سالانه حدود۵۰۰ نفر بر اثر لگدکوبی این حیوان کشته می شوند.

 

۷ تمساح

شاید ترسناکترین حیوان موجود در لیست باشد، تمساح حدود۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ نفررا درسال می کشد.

 

۶ اسب آبی

یکی دیگر از حیوانات غول پیکر، اسب آبی است که طبیعتی آرام دارد، اما وقتی دیوانه می شود چیزی جلودارش نیست. حدود۵۰۰ نفر درسال توسط این حیوان کشته می شوند.

 

۵عقرب

این حیوانات نه بزرگند ونه قوی، بلکه کوچکند و موذی. آنها وقتی انسانی را می بینند، نیش می زنند که می تواند خطرناک باشد. درسال حدود ۵۰۰۰ نفر بر اثر نیش عقرب می میرند.

 

۴ مار

بیشتر بخوانید:  فرآیند غرق شدن در آب!

در اینجا آمار مرگ کمی بالا میرود: سالانه حدود۵۰۰۰۰ نفر از نیش مار می میرند.

 

۳ انسان

و هنوز هم با وجود این حیوانات خطرناک دراطرافمان، انسان ها کشنده ترین موجودات برای همنوع خود در روی زمین اند. اگر طبیعت قصد نابودی ما را دارد، فقط باید منتظر بماند. اگر با همین سرعت ادامه دهیم، احتمالا تا ۲ یا ۳ دهه دیگر زنده نخواهیم بود.

 

۲ مگس

یکی دیگر از این موجود کشنده، مگس است که اینکار را بطورغیر مستقیم با شیوع بیماری انجام می دهد. مگس ها بیماری ها را پخش می کنند. هر ساله، حدود نیم میلیون نفر توسط مگس ها بیمار می شوند که ۸۰% ازآنها جان خود را از دست می دهند.

 

۱ پشه

و هیچ چیز به اندازه پشه کشنده نیست. این حشره ناقل بیماری است. فقط حدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ نفرهر ساله، از بیماری مالاریا جان خود را از دست می دهند.

 

منبع: interestingthings

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.