آموزش تنظیمات اینترنت همراه برای موبایل!

فرقی نمی کند که از چه اپراتور یا سیستمی ( 3G , 4G , Lte , 2G ) استفاده می کنید. برای اینکه بتوانید از اینترنت تلفن همراهتان استفاده کنید، باید تنظیمات مربوط به آن اپراتور را در گوشی تان ذخیره کنید. در اینجا به شما آموزش می دهیم تا بتوانید تنظیمات اینترنت اپراتور خود را، به صورت دستی در موبایل تان وارد کنید.

مطابق شکل زیر، ابتدا باید به تنظیمات گوشی رجوع کرده و بر روی گزینه ی بیشتر ( more ) بزنید. در صفحه ی جدید بر روی گزینه ی شبکه های تلفن همراه ( mobile networks ) بزنید تا به صفحه ی بعدی منتقل شوید. در صفحه ی بعد روی گزینه نما نقاط دسترسی یا ( Access Point Names ) کلیک کنید.

آموزش تنظیمات اینترنت همراه به صورت دستی
آموزش تنظیمات اینترنت همراه به صورت دستی

با زدن بر روی نام نقاط دسترسی، صفحه ای برایتان باز می شود که تنظیمات اینترنت همراه تان را در آن می بینید. اگر تنظیمات اپراتور سیم کارت خود را دیدید، کافیست تیک کنار آن را فعال کرده و سپس اینترنت گوشی خودتان را روشن کنید. اگر در این صفحه تنظیمات اپراتور را نیافتید باید این تنظیمات را خودتان وارد کنید. با زدن بر روی دکمه گزینه ها ( option ) و یا علامت + و سپس کلیک بر روی ساخت APN جدید وارد صفحه ی زیر خواهید شد:

آموزش تنظیم دستی اینترنت همراه
آموزش تنظیم دستی اینترنت همراه

حال اگر اپراتور سیم کارتتان ایرانسل است، برای نام  Irancell-Internet و برای APN نیز mtnirancell را وارد کنید.

اگر اپراتور تان همراه اول است، برای نام  MCI-GPRS و برای APN نیز mcinet را وارد کنید.

اگر از سیم کارت رایتل استفاده می کنید، نیز برای نام و APN عبارت RighTel را وارد کنید، سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

پس از ذخیره ی تنظیمات اینترنت همراه خود را از نوار بالا ی گوشی فعال کنید. در صورتی که اینترنت فعال نشد یک بار تلفن همراه خود را خاموش روشن نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.